Produkty

EMULSJA HD

Zastosowanie:

EMULSJA HD jest preparatem do wewnętrznej i zewnętrznej impregnacji materiałów budowlanych. Zaimpregnowana powierzchnia nie wchłania i nie przepuszcza wody. Dodatkowo, nie powoduje on zmiany koloru na powierzchni, co jest tak ważne podczas impregnacji kamienia naturalnego, tynków dekoracyjnych, fug, płyt tarasowych mineralnych itp. materiałów. Z powodzeniem można zabezpieczać malowane powierzchnie ścian w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia.

Sposób użycia:

Zalecane jest, aby preparat przed użyciem wymieszać. Impregnację można wykonywać przy użyciu pędzla lub natrysku. Zaleca się przeprowadzenie dwukrotnej impregnacji w odstępach czasu metodą  "wilgotne na wilgotne". Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie. Jeżeli na powierzchnie chłonne i porowate nanosimy impregnat natryskowo, należy zwrócić uwagę, aby natrysk był pod różnym kątem. Skuteczne działanie preparatu następuje po ok. 12 godzinach.

 

Praktyczna rada:

Gdy na podłoże wyleje się kawa, wino lub inny płyn powinniśmy spokojnie, ale w dość krótkim czasie wytrzeć chłonną szmatką lub papierem rozlany płyn. Daje to nam pewność, iż powierzchnia zostanie w niezmienionym kolorze. Jeśli jednak do usunięcia tłuszczu bądź innej silnie przywierającej substancji użyjemy.

EMULSJA HDPrzygotowanie podłoża:

Podstawowym warunkiem właściwie przeprowadzonej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia powinna być sucha i czysta, a przede wszystkim nie zatłuszczona. Nowe tynki mineralne, akrylowe oraz beton można impregnować nie wcześniej niż po 14-28 dniach od wykonania. Prace powinny być wykonywane w temperaturze od +5 do ok.+25°C.


UWAGA: Podane informacje nie zwalniają użytkownika z obowiązku samodzielnego zbadania przydatności produktu do indywidualnych zastosowań. W przypadku kontaktu produktu z oczami należy obficie przemyć je wodą i skonsultować się z lekarzem.

Trwałość:

12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu. Data produkcji jest jednocześnie oznaczeniem partii.

 

Przechowywanie:

Przechowywać w zamkniętych oryginalnych opakowaniach, w pomieszczeniach w temperaturze od +5°C do +30°C. Chronić przed mrozem.

 

Wydajność:

Zużycie EMULSCJI HD zależy od chłonności impregnowanego materiału i techniki impregnacji.

Zakłada się ,iż na średnio chłonnych materiałach wydajność wynosi ok 7 m2 przy jednokrotnej aplikacji z 1 litra preparatu HD

 

Opakowania:

  • butelki ze spryskiwaczem 0,5l
  • kanistry plastikowe 1l, 5l, 10l, 1000l. 
 
 

Firmy Partnerskie:

  Bast Polska   Kominy Centrum