PORADY

Czyszczenie i renowacja elementów z kamienia i betonu

Zasadniczo każdy szczęśliwy posiadacz nowego domu lub ogrodu, już po kilku latach użytkowania staje przed takim samym problemem – zabrudzone tarasy, poplamione olejem podjazdy do garażu, porośnięte mchami ogrodzenia i inne elementy małej architektury, wykwity węglanowe na powierzchniach z klinkieru itp. Elementy, które kiedyś tak cieszyły oko, dzisiaj w niczym już nie przypominają dawnego blasku, zamiast tego w skrajnych przypadkach już szpecą otoczenie.

Są jednak proste i relatywnie tanie sposoby, aby przywrócić starym powierzchniom z cegły, betonu lub kamienia ich pierwotny wygląd, a poprzez wykonanie odpowiedniej impregnacji znacznie wydłużyć trwałość elementów naszych posesji, które sprawiają nam tyle radości.

Firma MEEX CHEMIA BUDOWLANA Wojciech Gołdziński z Chrzanowa od ponad 20-stu lat produkuje wysokiej jakości produkty chemiczne do czyszczenia, renowacji oraz impregnacji nieszkliwionych powierzchni mineralnych takich jak cegła, beton, gips: tynki, dachówki, kostka brukowa, płyty tarasowe, ogrodzenia betonowe, figury ogrodowe, fontanny, kamienie dekoracyjne i wiele innych.

Czytaj więcej: Czyszczenie i renowacja elementów z kamienia i betonu

Uszczelnienie betonu

Uszczelnienie betonu to jedno z najważniejszych zadań projektanta i wykonawcy na każdej budowie. Czy jest to oczyszczalnia, zbiornik wodny, fundamenty, mury oporowe - bez szczelnego betonu, każda konstrukcja gwałtownie zmniejsza swoją żywotność.

Uzyskanie szczelnego betonu bez zastosowania odpowiednich domieszek jest prawie niemożliwe lub bardzo kłopotliwe, a wynika to z tego ,że beton jako ciało porowate jest materiałem nieszczelnym w stosunku do gazów i cieczy .

Firma MEEX CHEMIA BUDOWLANA wprowadziła do produkcji domieszki z rodziny HYDROFLUX , które zapewniają przy niewielkim dozowaniu w prosty lecz skuteczny sposób uzyskanie szczelnego betonu gwarantującego znacznie wydłużoną trwałość konstrukcji.

Czytaj więcej: Uszczelnienie betonu

WŁÓKNA do betonów i zapraw

Jak wiadomo podłoga jest elementem konstrukcyjnym każdego domu, prawidłowo wykonana podłoga składa się z wielu warstw, dobieramy je zaś w zależności od jej usytuowania oraz przeznaczenia. Jedną z zasadniczych warstw każdej podłogi jest warstwa podkładowa zwana też potocznie wylewką cementową. Na prawidłowo wykonanej wylewce nie trzeba już wykonywać warstwy wyrównującej z mas samopoziomujących, lecz można z powodzeniem układać ostatnią, wykańczająca warstwę podłogi, np. parkiet, płytki ceramiczne, panele, a nawet wykładziny dywanowe.

Czytaj więcej: WŁÓKNA do betonów i zapraw

Domieszka zimowa (przeciwmrozowa)

Domieszki zimowe takie jak FLUX ZIMOWY mają za zadanie umożliwić prace budowlane w okresie zimowym, szczególnie w obniżonych temperaturach otoczenia. Jeśli temperaturana zewnątrz spada do ok. 5°C powyżej 0 zależy zacząć myśleć o dodaniu domieszki zimowej.

Wiadomym jest, że ciepło wytworzone przez wiązanie cementu ( ciepło hydratacji), przy temperaturze otoczenia  5 °C jest na tyle duże, że beton na pewno zwiąże, ale nie możemy przewidzieć, że będzie tak przez kolejny miesiąc kiedy to następuje najważniejsza faza wiązania. Wynika z tego, że domieszki zimowe należy stosować wcześniej, jeszcze przed wystąpieniem ujemnych temperatur.

Czytaj więcej: Domieszka zimowa (przeciwmrozowa)

Domieszki do betonu

Co to jest  ?

Domieszki chemiczne do betonu są to dodatkowe składniki mieszanki betonowej, dodawane najczęściej razem z wodą zarobową. Umownie przyjmuje się ilość domieszki nie powinna przekraczać 5 % masy cementu użytego w danej mieszance.

Pozytywne efekty stosowania domieszek dostrzeżono już latach 30-tych XX w, trudno jest zatem mówić że są one nowością. Przez ten okres bezustannie zmieniały się podstawowe surowce chemiczne do produkcji domieszek oraz wzrastała ilość cech betonu, na które możemy wpływać przy ich użyciu.

Czytaj więcej: Domieszki do betonu

 
 
 

Firmy Partnerskie:

  Bast Polska   Kominy Centrum